Jak dobierać i nosić biżuterię?

Biżuteria to piękny dodatek, dzięki oryginalnym koralom czy kolczykom można w jednej chwili całkowicie zmienić charakter stroju, odpowiednio dobrana biżuteria może w subtelny sposób podkreślić atuty naszej figury. Wszystkie kobiety wyglądają cudownie w biżuterii z zastrzeżeniem, że każda w stosownej dla siebie, do pory dnia i okoliczności. Uroda, styl, temperament oraz okazja są wyznacznikami tego, jaka biżuteria pasuje do danej kobiety. Należy więc śledzić trendy i modę, czerpać z nich inspiracje, ale także mieć swój styl. Biżuteria, którą wybieramy i nosimy ma być naszą ozdobą oraz elementem danego stylu. Dlatego ważne jest, aby nie zakładać biżuterii przypadkowo, lecz z rozmysłem dobierać taką, która pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Jeśli zdecydujemy się na zakup biżuterii pamiętajmy, aby  pozostawała ona w harmonii ze strojem i proporcjami naszego ciała.  Pamiętajmy by nie przesadzać z ilością noszonych ozdób, ponieważ wywołamy efekt odwrotny. Mając do dyspozycji komplet nie musimy  zakładać wszystkich elementów jednocześnie. Biżuteria ma podkreślać nasz ubiór i inne dodatki, a nie być ubraniem samym w sobie.

Ważny jest także dobór koloru biżuterii do ubioru i preferowanych przez kobietę barw. Strój można ożywić odmiennym kolorem biżuterii, albo stonować półprzeźroczystymi kamieniami. Ponadto, biżuteria dla kobiety powinna współgrać z odcieniem jej skóry, kolorem oczu i włosów. Dzięki temu będzie ona podkreślać jej urodę.
Jeśli cera kobiety nie jest nieskazitelna, pojawiają się na niej czerwone plamki, rumieńce czy krostki, najlepiej zrezygnować z czerwonej, różowej lub fioletowej biżuterii, która jedynie podkreśli niedoskonałości.

Należy pamiętać przede wszystkim, aby przy wyborze biżuterii nie kierować się tylko względami estetycznymi, lecz również praktycznymi. Kupując biżuterię dla siebie, kobieta powinna wziąć pod uwagę swój gust i to, co podpowiada jej intuicja.

Źródło: Pierścionki zaręczynowe, www.fugart.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.