Jaki prezent na ślub?

Jaki prezent na ślub?

Wybranie odpowiedniego prezentu dla pary młodej nie jest prostym zadaniem, szczególnie jeśli goście uroczystości ślubnej nie otrzymali od przyszłych małżonków żadnych wskazówek. Warto dodać, że atrakcyjny upominek jest znakomitym pomysłem nawet wtedy, gdy zdecydowaliśmy się podarować małżonkom pieniądze. Obecnie możemy natrafić na wiele ciekawych pomysłów na prezent – najlepiej skupić się na dekoracyjnych akcesoriach, które równocześnie będą zachwycać funkcjonalnością.

Kieliszki w nietypowej odsłonie

Doskonałą propozycją w ramach ślubnego prezentu są kieliszki – do wina lub do szampana. W sklepach z asortymentem jubilerskim czekają na nas produkty w niebanalnej odsłonie, które zachwycają estetycznym motywem utrzymanym w tematyce ślubu.

Wbrew pozorom, nie są to tylko typowe kieliszki weselne, ponieważ z powodzeniem sprawdzą się one w przypadku wyprawiania uroczystości rodzinnej lub imprezy dla przyjaciół. Warto zwrócić uwagę chociażby na modele z motywem gołębi, motyli czy łabędzi. Bardzo atrakcyjne są także kieliszki zdobione kryształkami Swarovskiego, którym nie sposób odmówić elegancji. Sprawdzą się one także w roli dekoracyjnego dodatku, który para młoda będzie mogła ustawić za szklaną witryną w sypialni lub w salonie.

A może stylowa karafka?

W roli ślubnego prezentu znakomicie sprawdzają się także karafki – oczywiście w stylowej odsłonie. W salonach jubilerskich czeka na nas szeroki wybór tego typu produktów, które wyróżniają się specyficznym zdobieniem. Możemy zdecydować się na przykład na karafkę udekorowaną motywem głowy konia, wilka lub utrzymaną w tematyce myśliwskiej. Jeśli przyszłych małżonków łączy pasja wędkarska, warto postawić na karafkę ozdobioną postacią wędkarza. Na tego typu naczyniach przeważają także motywy typowo roślinne. Warto zaznaczyć, że karafki różnią się między sobą pod kątem kształtu – niektóre mają prostą formę, ale możemy również natrafić na naczynia o nieregularnej formie.

Upominek dla rodziców

W kontekście prezentów ślubnych warto zastanowić się także nad upominkiem dla rodziców weselnych. Idealną propozycją okażą się dekoracyjne wazony, które są zdobione kryształkami Swarovskiego. Z tyłu widnieją piękne podziękowania, które na pewno dostarczą obdarowanym osobom wiele wzruszeń.

Wazony występują w najróżniejszych kształtach – kwadratowych, półokrągłych lub podłużnych. Zazwyczaj w dekoracjach wykorzystuje się motywy roślinne, dzięki którym produkt posiada indywidualny charakter. W roli dodatkowego zdobienia występują delikatne kryształki Swarovskiego. Warto podkreślić, że wazon ze specjalną dedykacją sprawdzi się także przy innych okazjach.

Na koniec należy zaznaczyć, że prezenty ślubne nie muszą być kosztowne, by jednocześnie były efektowne. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić renomowany salon jubilerski, który specjalizuje się także w sprzedaży akcesoriów dekoracyjnych. Jeśli będzie nam ciężko nam podjąć ostateczną decyzję, możemy poprosić o pomoc sprzedawcę. Dekoracyjne kieliszki, karafki czy wazony na pewno znakomicie sprawdzą się jako ślubny upominek.

Źródło: Biżuteria ślubna Swarovski