CERTINA DS

Przez ostatnie pięćdziesiąt lat litery “DS” w znaczący sposób przyczyniły się do budowy reputacji marki Certina. Inicjały te są symbolem jakości, a także wartościową pamiątką pierwszej kolekcji DS1, wprowadzonej na rynek w 1960 roku. Ekskluzywny czasomierz, którego stylistyka łączy inspirację “retro” w czystej postaci z silnymi współczesnymi wpływami. Według idei stylu sportowej klasyki, nowy DS kontynuuje legendę  posiada charakterystyczną moc, ale także nuty wielkiej powagi i elegancji.

Legendarny sukces DS leży w sławnym rozwiązaniu Double Security. Unikalny system ochrony mechanizmu został dopracowany w 1959 roku, w wyniku wielu naukowych ekspedycji, które stanowiły dla zegarków CERTINA idealne pole doświadczeń. Tym sposobem pierwsze DS1 mogły w 1960 roku wziąć udział w wyprawie w Himalaje. Dzisiejszy jubileusz to idealna okazja, by podkreślić, jak wiele obecna, światowa reputacja marki zawdzięcza silnemu innowacyjnemu duchowi i rygorystycznemu podejściu z tamtych lat.

Zegarek Certina
Zegarek Certina

 

Nowy zegarek CERTINA DS Automatic może pochwalić się nowym zaktualizowanym wyglądem. Sportowy, elegancki, porywający – perfekcyjne połączenie designu “retro” z nowoczesnym wzornictwem. Zgodnie z tradycją, jego estetykę charakteryzują dwie nadrzędne cechy: ekskluzywna siła i czar dojrzałej elegancji i klasy. Pozbawiona lunety koperta z satynowanej stali zapewnia maksymalną czytelność i przejrzystość tarczy. Tarcza w kolorze antracytu, ze słonecznym wykończeniem jest otoczona delikatną skalą sekundnika. Wrażenie uderzająco subtelnej harmonii potęgują dwie prostopadłe linie przecinające się na środku cyferblatu. Wszystko współgra podkreślając specjalny status czasomierza w limitowanej edycji. Wskazówki oraz trójwymiarowe, nakładane indeksy otacza pierścień ze skalą minutową. Proste, okrągłe, pokryte powłoką anty-refleksyjną szkło szafirowe nadaje zegarkowi klasyczny, elegancki wygląd, a koronka udekorowana tradycyjnym logo CERTINA stanowi bezpośrednie nawiązanie do historii marki. Brązowy pasek ze skóry to standard w nowej wersji DS1. Zegarek wyposażono także w automatyczny mechanizm, widoczny przez przezroczysty dekiel, z wahnikiem ozdobionym okazjonalnym grawerunkiem o treści “Certina DS 50th Anniversary”. Każdy czasomierz DS1 jest opisany indywidualnym numerem limitowanej edycji oraz dostarczany w specjalnym opakowaniu wraz z certyfikatem autentyczności.

Niezawodność, precyzja i innowacyjność, to od czasu jej założenia przez braci Kurth w 1888 roku, fundamenty filozofii marki Certina. W 1959 roku, Certina zaprezentowała swój sławny system DS – Double Security, zapewniający jej zegarkom nadzwyczajną wytrzymałość i wyróżniającą je wodoszczelność. Już w pierwszych latach istnienia szwajcarska marka nawiązała silne relacje ze światem sportów motorowych i innych widowiskowych dyscyplin. Certina dumnie prezentowała się obok takich mistrzów jak Muhammad Ali, Mike Doohan, Alex Crivillé, Petter Solberg, Sete Gibernau czy Thomas Lüthi. W 2005 roku Certina została Oficjalnym Partnerem teamu F1, wówczas znanego pod nazwą Sauber Petronas. W 2006 roku rozszerzono współpracę z zespołem BMW Sauber F1, podpisując indywidualny kontrakt z jego kierowcą Robertem Kubicą, który został ambasadorem marki wewnątrz teamu. Certina jest marką należącą do największej organizacji w świecie zegarmistrzostwa – Swatch Group, obecnie marka jest liderem rynku sportowych zegarków w segmencie cenowym od 300 do 2000CHF i jest obecna w ponad 60 krajach świata.

Źródło:  Zegarki Certina

Comments are closed.