Jak działa wysokościomierz w zegarkach Tissot T – TOUCH EKSPERT ?

Zegarek T– Touch spełnia funkcję barometru

Ustawiając tryb wysokościomierza sprawiamy, że zegarek T – Touch przejmuje funkcję barometru i wskazuje wysokość w odniesieniu do przeciętnego poziomu morza. Jak działa?

  • Urządzenie oblicza wysokość na podstawie pomiaru ciśnienia atmosferycznego, kiedy wysokość wzrasta, ciśnienie spada i odwrotnie. Wysokościomierz mierzy różnicę między ciśnieniem atmosferycznym, a względnym (w odniesieniu do poziomu morza) i wyświetla wysokość.

Funkcja przydaje się podczas np. wycieczek górskich. Wskazuje czas, który upłynął, sumę wszystkich wzrostów i utrat wysokości oraz przeciętną prędkość przemieszczania się w pionie podczas wychodzenia i schodzenia ze wzniesień.

 

Ważne!

Wysokościomierz jest czuły na wahania ciśnienia atmosferycznego, spowodowane zmianami pogody, dlatego wyświetlana wartość może ulegać wahaniom, nawet jeśli rzeczywista wysokość nie uległa zmianie.

Zegarek Tissot
Zegarek Tissot, T091.420.47.051.10, Męski, T-TOUCH EXPERT JUNGFRAUBAHN

Co zrobić, by uzyskać dokładniejszy pomiar?

To proste, wystarczy wyłączyć funkcję pomiaru różnicy wysokości podczas przerwy na wypoczynek, a następnie ponownie ją włączyć.

Uwaga!

Kiedy znajdujemy się w samolocie, ze względu na system regulacji ciśnienia w kabinie, wysokościomierz w zegarku nie wskazuje dokładnej wysokości.

Radzimy

W celu zapewnienia optymalnej dokładności wysokościomierza, zalecamy ustawienie odpowiedniej strefy klimatycznej.

Źródło: Zegarki Tissot

Comments are closed.