Fossil – amerykańskie dumne zegarki

Fossil - amerykańskie dumne zegarki

Czasomierze, które dzisiaj dostępne są w sprzedaży, to szereg rozmaitych marek. Nie wszystkie z nich istnieją na rynku długo. Nie brakuje marek młodych, które jednak od samego początku kładą nacisk na doskonałą jakość wykonania i niezwykły design. Do takich zalicza się między innymi firma Fossil.

Zegarki marki Fossil to doskonała jakość i świetny wygląd. Firma oferuje modele zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy ma więc szansę znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Krótka historia

Historia marki Fossil rozpoczyna się w latach osiemdziesiątych minionego wieku. Tom Kartsotis, który kierował przedsiębiorstwem pośredniczącym w sprzedaży biletów spostrzegł, że firma notuje coraz mniejsze obroty. Widząc, że podejmowane wysiłki nie poprawiają sytuacji, zdecydował się na sprzedanie swoich udziałów. Za namową brata postanowił posiadane oszczędności – dwieście tysięcy dolarów! – zainwestować w branżę zegarkową. Podczas pobytu w Hong Kongu zlecił wykonanie ponad tysiąca egzemplarzy czasomierzy. Po powrocie do USA udało mu się je wszystkie sprzedać. Pieniądze, które w ten sposób zarobił przeznaczył na uruchomienie nowej firmy, która początkowo nosił nazwę Overseas Products International. Później jej nazwę zmieniono na Fossil. Za moment powstania marki uważa się rok 1984. Dzisiaj ich zegarki cieszą się ogromną popularnością.

Elegancki zegarek dla mężczyzny ceniącego klasykę

To model, który przypadnie do gustu mężczyźnie, który ponad wszystko ceni klasyczne rozwiązania. Okrągła tarcza i skórzany pasek sprawiają, że można go nosić nawet do garnituru. Jednocześnie wykonany jest tak, że część tarczy uwidacznia wnętrze zegarka. To najlepszy przykład pokazujący, jak sprytnie można połączyć klasykę z nutką nowoczesności.

Zegarek Fossil, FS5279, Męski
Zegarek Fossil, FS5279, Męski

Klasyczny damski zegarek

Tarcza umieszczona na cienkiej skórzanej bransolecie sprawia, że zegarek prezentuje się na nadgarstku bardzo delikatnie. Nie obciąża i nie przytłacza dłoni. To idealny wybór dla wszystkich kobiet, które stawiają nie tylko na jakość, ale również wygląd czasomierzy.

Zegarek Fossil, ES3843
Zegarek Fossil, ES3843

Model dla miłośniczek kolorów

To zegarek dla kobiet, które lubią sięgać po intensywne i wyraziste kolory. Pasek o różowej barwie i taki sam kolor obecny na tarczy sprawiają, że prezentuje się niebanalnie. Cienki pasek nie przytłacza nadgarstka, przez co ręka z takim czasomierzem wygląda delikatnie. To model doskonały dla młodych kobiet o bardzo drobnej dłoni.

Zegarek Fossil, ES4438, damski
Zegarek Fossil, ES4438, damski

Marka Fossil nie ma długiej historii, tak jak niektóre marki japońskie czy szwajcarskie. Nie oznacza to jednak, że oferowane przez nią zegarki nie są godne uwagi. Ta stosunkowo młoda amerykańska firma proponuje modele, których nawet najmniejsze elementy zostały precyzyjnie dopracowane. Do tego dochodzi niebanalny wygląd, który sprawia, że zegarki Fossil wzbudzają prawdziwy zachwyt zarówno w kobietach, jak i mężczyznach.

Źródło: zegarki fossil