Kolekcja Tissot MotoGP 2009

Kolekcja Tissot MotoGP

Tissot na sezon 2009 przygotował trzy wyjątkowe zegarki

tissot_t-sport_limitDwie edycje specjalne, z czego jedną limitowaną do 9002 sztuk oraz Tissot T-Race MotoGP Automatic Chronograph Valjoux, także w wersji limitowanej. Wszystkie zegarki oddają precyzję i dynamizm charakteryzujące wyścigi serii MotoGP, każdy z nich zdobi oficjalne logo mistrzostw. Wersję limitowaną oraz wersję Valjoux fani Grand Prix z całego świata otrzymają w specjalnym opakowaniu odwzorowującym kask motocyklisty, co dodatkowo uatrakcyjni ich wyjątkowe czasomierze. W Bazylei wyraźnie widać, jak ważny dla Tissot, Oficjalnego Chronometrażysty wielu istotnych międzynarodowych imprez sportowych, jest profesjonalny pomiar czasu w sporcie.

Tissot T-Race MotoGP Automatic Chronograph Valjoux 

tissot_t-sport_limit1W limitowanej edycji Tissot T-Race MotoGP Automatic Chronograph Valjoux retro spotyka się z high-tech, inspiracja dla modelu Tissot czerpie ze swojego dziedzictwa w świecie sportów motorowych, w którym obecny jest od lat 60 XX wieku, a tworzy go z wykorzystaniem najnowszych materiałów i trendów w design. Nostalgiczne nastroje zdradza czcionka przypominająca tablice rozdzielcze z minionych lat i klasyczny skórzany pasek. Dwa tysiące dziewięciu użytkowników zegarka, będzie miało okazję poczuć upływ czasu obserwując pracę automatycznego mechanizmu Valjoux przez przezroczysty dekiel. W MotoGP liczy się każda sekunda, pudełko zegarka, reprezentatywny kask motocyklowy, ma wbudowany rotomat utrzymujący zegarek w ciągłej gotowości do pracy.

Tissot 2009 T-Race MotoGP Limited Edition

Tissot_t-sport_limit3Motocykliści i ich fani pozostaną na torze dobrego nastroju dzięki czarnej, elegancko lśniącej limitowanej edycji mistrzowskiego zegarka na sezon 2009 stworzonego z włókna węglowego, stali szlachetnej i naturalnego kauczuku. Z dominującą czernią w dynamiczny sposób kontrastują prowokacyjne detale w kolorze żółtym, który w wyścigowym języku oznacza ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. We wszystkich 9002 egzemplarzach zegarka Tissot 2009 T-Race MotoGP Limited Edition żółty sekundnik przestrzega, że każda sekunda ma swoją wartość, a tą absolutną prawdę potwierdzają żółte indeksy rozmieszczone co pięć sekund na obrotowej lunecie zegarka. Klasyczny znacznik 60 sekund na pierścieniu lunety zastępuje wyścigowa flaga z szachownicą. Do każdego z zegarków dołączane jest specjalne pudełko w formie kasku motocyklowego wraz zestawem wymiennych medalionów, którymi można zastąpić dekiel czasomierza. Dzięki szerokiemu zakresowi możliwości dzisiejszego świata inżynierii precyzyjnej do pudełka dołączono także zestaw specjalnych narzędzi, które zagwarantują, że przy wymianie dekla zegarek nie utraci parametrów wodoszczelności.

 

Tissot 2009 T-Race MotoGP 

Tissot_t-sport_limit5We wzornictwie Tissot 2009 T-Race MotoGP dominują kolory czarny i srebrny, przypominające użytkownikowi atmosferę ukochanych wyścigów na torze. Kształt jego koperty i pierścienia lunety zainspirował wygląd tarcz hamulcowych wysokiej klasy motocykli. Także miniaturowy element z włókna węglowego zabezpieczający koronkę stanowi odwzorowanie motocyklowego hamulca. Struktura kauczukowego paska, przymocowanego do koperty przy pomocy zaawansowanych technologicznie metalowych elementów, przypomina bieżnik opon wykorzystywanych w MotoGP. Ten zegarek to zasłużony hołd dla dziewiątego sezonu, w którym Tissot, jako Oficjalny Chronometrażysta zapewni zaplecze oraz dostarczy precyzyjnych pomiarów podczas wymagających mistrzostw, śledzonych z pasją przez miliony ludzi.  Oprócz nowej kolekcji zegarków dla MotoGP, Tissot ponownie przygotował także nagrodę Pole Position Award, która przez cały sezon będzie wręczana motocyklistom, którzy wygrają kwalifikacje 18 wyścigów w klasach 125cm3, 250cm3 oraz MotoGP.

Comments are closed.