Tissot Heritage Edycja Limitowana 2009

Tissot Heritage Edycja Limitowana 2009  

Duet limitowanych edycji łączy delikatną nostalgię z minutową precyzją

tissot_heritageBy odnaleźć inspirację dla modeli Tissot Heritage na rok 2009 należy cofnąć czas do 1941 roku. Dwie nowe limitowane edycje z 2009 roku ożywiają oryginalną estetykę czasomierza Tissot z roku 1941. Wyposażone w certyfikat chronometru COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres) zegarki to obowiązkowa pozycja w kolekcji. Czasomierze korzystają ze swojej udowodnionej precyzji nawet do ujarzmienia sił natury. Zintegrowany telemetr, dzięki specjalnej skali pozwala obliczać dystans pomiędzy użytkownikiem zegarka a burzą z piorunami. Zegarki Tissot Heritage 2009 mają do opowiedzenia wspaniałą historię, która spodoba się zarówno oddanym kolekcjonerom jak i tym, którzy dyktują współczesne trendy.  

Ponadczasowy styl 

Tarcza obydwu modeli 2009 wydaje się odzwierciedlać niezrównaną precyzję szwajcarskiego mechanizmu chronografu nr 7753, który pracuje we wnętrzu zegarka. Jej złożone, złote indeksy oddają charakter tego wykwintnego mechanicznego instrumentu. Mistrzostwo w pomiarze czasu emanuje na tle gładkiej, czarnej tarczy. Rząd zachodzących na siebie okręgów tworzy most pomiędzy godzinami 9 i 3. Składa się on z dwóch liczników chronografu oraz znajdującej się pośrodku, hipnotyzującej spirali tachymetru. Wyraziste cyfry są oddzielone od siebie podłużnymi, prostokątnymi indeksami. Geometryczny styl dominuje w całym zegarku. Prostokątną formę mają także bezpieczne połączenia paskiem ze skóry krokodyla z kopertą o średnicy 38 mm. 

Heritage_2009Wartościowe wspomnienia 

Pierwsza z limitowanych edycji Tissot Heritage na rok 2009 składa się zaledwie z 333 numerowanych egzemplarzy. Jej koperta została wykonana z 18-karatowego różowego złota. Drugi model z tegorocznej kolekcji wyprodukowano w ilości 3333 sztuk, w kopercie ze stali szlachetnej. Indywidualny numer każdego zegarka został wygrawerowany na ozdobionym ornamentem deklu, który dodatkowo wyposażono w szklane okienko, przez które można podziwiać pracę automatycznego mechanizmu z 27 kamieniami. Obydwa modele mają klasę chronometru, potwierdzoną przez testy w niezależnym instytucie COSC. Testy trwają kilka dni. W tym czasie dokładność chodu każdego z mechanizmów jest sprawdzana w pięciu różnych pozycjach oraz w trzech zakresach temperatur. Nowe czasomierze Tissot Heritage stanowią hołd dla ponad 150 lat precyzji w tworzeniu zegarków. Potwierdza to historyczne logo szwajcarskiej marki umieszczone z przodu i z tyłu koperty. Dwie limitowane edycje Tissot to ważne pozycje w przyszłych kolekcjach dostępne już dziś. 

Cechy zegarka

  • Koperta z 18 karatowego różowego złota lub stali szlachetnej 316L
  • Szwajcarski mechanizm ETA 7753 z chronografem certyfikatem COSC
  • Wodoszczelność 30 metrów / 3 ATM
  • Odporne na zarysowania szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
  • Pasek z naturalnej skóry krokodyla z zapięciem motylkowym 

Comments are closed.