Tissot Le Locle Automat Power Reserve

Tissot Le Locle Automat z rezerwą chodu

Ponadczasowy i elegancki zegarek poświęcony miejscu narodzin firmy

tissot_le_locleW roku 2003 z okazji swojej 150 rocznicy, Tissot wprowadził na rynek tradycyjną linię automatycznych zegarków Le Locle. Na tarczy tych zegarków, zadedykowanych miejscu, w którym w roku 1853 powstała firma Tissot, umieszczono, zapisaną klasyczną kursywą, nazwę miasta. Nowy model, który teraz dołącza do tej linii wyposażony został w automatyczny mechanizm z rezerwą chodu.
Tarcza tego klasycznego modelu, zainspirowanego miejscem powstania marki Tissot, z typowymi rzymskimi cyframi oraz wytłaczaną centralną częścią, przypomina zegar na wieży szesnastowiecznego kościoła, będącej jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów miasta. Wskaźnik 42-godzinnej rezerwy chodu w kształcie półksiężyca umieszczony jest na tarczy między godzinami 6 i 8. Na deklu tissot_le_locle_1wygrawerowano również stare logo marki Tissot, z 1880 roku, które przypomina o korzeniach marki i o fakcie, że zegarek jest uosobieniem piękna, niezależnie od tego, pod jakim kątem się na niego patrzy.
Dostępny w wersji ze skórzanym paskiem lub stalową bransoletą oraz z czarną lub kremową tarczą, Le Locle Automat z rezerwą chodu przypomina o pięknie tradycyjnego automatycznego mechanizmu i ponadczasowej, skromnej elegancji. Zegarek ten po raz pierwszy wprowadzono na rynek z okazji 150-tej rocznicy firmy, aby uczcić jej ciągłą obecność w mieście Le Locle, jak również w hołdzie ludziom, którzy przyczynili się do tego, że firma osiągnęła swoją obecną pozycję.

Właściwości:

  • Szwajcarski mechanizm automatyczny ETA 2897 z 42-godzinną rezerwą chodu
  • Wodoszczelność 30 m/3ATM
  • Odporne na zarysowania szafirowe szkiełko
  • Koperta ze stali szlachetnej 316L
  • Transparentny grawerowany dekiel
  • Bransoleta ze stali szlachetnej 316L z bezpiecznym zapięciem
  • Skórzany pasek z bezpiecznym zapięciem

Comments are closed.